Poštovana doktorka, molila bih Vas da mi preporučite neku liniju proizvoda ili sastav kozmetike za negu kože lica. Koža lica mi nije posebno problematična. T - zona je sklona miteserima i bubuljicama. Na bradi mi izlaze veće potkozne bubuljice, ali povremeno - više pred ciklus (2-3 mesečno) i često se i nevide nego su pod kožom. Sa druge strane obrazi su mi suvlji odn. dehidrirani. Zimi se na pojedinim mestima perutaju. Primetila sam da na hladnom vremenu mi je koža sklona iritiaciji sa perutanjem obrazima. Imam 25 godina i interesuje me šta mi preporučujete da koristim - konkretno neku liniju proizvoda. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 02. 2008.
    • Po Vasem opisu rekla bih da imate specificnu kombinaciju.Sto znaci da bi za tzv.T zonu trebalo da koristite neka agresivnija sredstva(npr.Skinoren,Diacnel,Airol...naravno uz prethodno pranje lica), a za obraze neke zastitne blage hidrantne kreme.Ipak bi Vam preporucila da prethodno obavezno posetite dermatologa po potrebi i ginekologa. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog