Imam 46 god. imam vec dugogodisnji problem na kozi vlasista,koje se siri i zahvata delove kože oko kose i sad vec ide sire i prema vratu.Dermatolog mi je postavio dijagnozu DERMATITIS SEBORHOICA FACIET ET CAPILICII DEERMATITIS STEROIDES.Ta dijagnoza mi je postavljena jos 2006. a terapija je bila SELSUN BLUE sampon s kojim sam prala kosu dva puta nedeljno i trebala sam da mažem obolele delove sa BLUE CAP KEMOM,jednom dnevno i to mi je tada pomoglo,medjutim kako sam prekinula sa koriscenjem,ponovo mi se povratilo,pa sam ja kasnije,sve do danasnjeg dana nastavila da perem kosu sa istim tim šsmponom,ali jednom nedeljno i povremeno mazem sa kremom,ali sve to nije dovoljno,jer mi se ponavljam pocelo siriti,prema vratu i kao do sada svrbi me.Na kosmatom delu glave uglavnom nemam nista,jedino sto povremeno osecam svrab.Sada mi promene na kozi zahvataju čelo,prednji deo kod usiju i to se siri prema licu i prema vratu i isto tako imam na vratu,nazad,tamo gde prestaje kosa.Unapred! Vam hvala na savetu,jer zaista me ovaj problem sve vise zaokuplja.Pozdrav

    Odgovoreno: 19. 02. 2008.
    • Na osnovu Vaseg pisma zaista ima elemenata za postavljanje dijagnoze seboroicnog dermatitisa.Madjutim nije dovoljno samo jednom otici kod lekara.Pretpostavljam da je dermatolog predlozio terapiju i zakazao kontrolni pregled.Terapiju treba povremeno menjati -zavisno od izgleda promena. Zato-javite se dermatologu sa medicinskom dokumentacijom o dosadasnjm lecenju.Na nasem trzistu postoji mnostvo preparata koji vrlo uspesno resvaju pomenute probleme . dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog