Interesuje me na koji nacin da negujem kožu lica koja je mestimično suva,a pod uticajem vetra pojavljuju se crveni,da ih nazovem krugovi koji su takođe suvi i koža se peruta. Takođe bi me interesovalo da li već sada,sa 28 godina,mogu da počnem sa korišćenjem neke kreme protiv pojave bora,i koju preporučujete.

    Odgovoreno: 26. 03. 2007.
    • Posto Vam je koza suva smanjena je njena zastitna funkcija te je sklona iritaciji.Kozi treba vratiti ono sto joj nedostaje,u Vasem slucaju,najverovatnije vlaga i masnoca .Preko dana bi to bile hidrantne kreme sa UV filterima a tokom noci hranjive kreme.Predlazem Vam kozmetiku za "netolerantnu" kozu.Sto se tice antirida od 30-e godine obavezno.
      dr Zorana Zlatanovic
      dermatovenerolog