Imam cerku od 10 godina. Od pre 7 godina pojavila joj se promena na kozi. Radjena je biopsija. Nalaz biopsije: Lyphangioma. Pomozite mi, nema gde nismo bili Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 15. 02. 2008.
    • Limfangiomi(Lymphangioma) su bas kao i hemangiomi urodjeni -postoje na rodjenju ili se javljaju u ranom detinjstvu.Daleko najcesce se srece Lymphangioma circumscriptum cysticum koji se mnaifesuje u vidu grupisanih relativno sitnih mehurica (nalik na zablja jaja).Lako moze doci do njihovog pucanja ali kako je rec o jednom isprepletanom "klupku " vrlo brzo se javljaju novi mehurici.Mogu se javiti na bilo kom delu koze.Rec je zapravo o cisticno prosirenim limfnim prostorima koji su oblozeni jednim slojem epitela.Promene se zavisno od velicine i lokalizacije mogu ukloniti-krioterapijom,hiruski. . Promene su krajnje bezopasne-nema maligne alteracije.Prognoza je dobra.Ukoliko ste u mogucnosti,posaljite mi sliku promena molim Vas. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog

Komentari na pitanje: #3112

    • Moja sestricna ima 6god; rodila se sa limfagiomom axile i torakalnog dela. . Operisana 8puta ali se stalno vraca. . . Ima i cisticne promene u predelu axile i toraxa a i dolazi do nakupljanja limfe. . . Ukoliko mozete na bilo koji nacin da mi pomognete bila bi vam veoma zahvalna. . . I pored tog poremecaja i tolikih operacija ona je izrasla u pelepu i inteligentnu devojcicu. . . Hvala unapred. . . S postovanjem milena