Poštovanje doktorka. Pre otprilike dva meseca pojavile su mi se fleke na koži ruke. Prvo je bila samo jedna, precnika otprilike 2 cm da bi mi se kasnije pojavile jos dve na istoj ruci i jedna na drugoj. One su svetlije, sačinjene od sitnih tackica koje izgledaju kao da su suve tj kao da se perutaju. Medjutim kada pokušam da ih skinem ne mogu. Isto tako me već par meseci muči to što mi se posle tuširanja po telu(na vratu, ledjima, dekolteu i licu) jave crveme tufne koje posle 15-ak minuta nestanu. Isto tako sa početkom zime koža lica mi je bila izuzetno suva da bi mi sad postala masnija, sa skupinama sitnih bubuljica koje liče na osip.Ne znam da li su ove promene uslovljene jedna drugom , ali navela sam ih jer su se pojavile otprilike u isto vreme. Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 15. 02. 2008.
    • Najpre treba postaviti tacnu dijagnozu a za to je potrebno pregledati pacijenta,postaviti mu ciljna pitanj i po potrebi uraditi dopunska ispitivanja.Predlazem Vam da se javite dermatologu ,po mogucstvu onda kada imate promene na kozi. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog