imam 25 god. jako mi opada kosa,inace rodila sam 2 djece , u trudnoci nisam imala nikakvih problema sta vise kosa mi je bila ne normalno gusta i rasla i iz cela .posle drugog poroda pre cetri godine pocela je da opada i vise nije prestala nije bitno da li je leto ili zima.inace u pubertetu su mi rekli da imam psorijazu i deset goina sam to lijecila a nalazi se po glavi i na jednom lakt malo se crveni i ponekad ljuspa a po glavi se isto peruta i budu kao crveni krugovi.ja sam tu dijagnozu lecila 10 god.do pre godinu kada se povecalo opadanje kose tada sam upoznala jednog doktora koi je reko da ja uopsta nemam psorijazu vec neku gljivicu slicnu tome kod koje nakon 7,8 godina pocne opadati kosa on mi je dao terapiju posle koje mi se ocistilo tjeme nije bilo vise crvenila i peruti ali ja sam se nakon toga ofarbala prvi put u zivotu i sve se opet vratilo i perut i crvenilo i opadanje kose nakon pregleda kod njega reko mije da imam neku naslednu celavost i da kosa koja opadne nece! se vise obnoviti .molim vas pomozite ne zelim da budem celeva

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    • Javite se dermatologu ali prethodno obavezno uradite krvnu sliku narocito serumsko gvozdje.Pismo je poprilicno nejasno narocito deo o gljivicnoj infekciji koja dovodi do opadanja kose nakon 7-8 godina a u vezi je sa naslednom celavosti.Pojacano opadanje kose i posledicna celavost su vec obradjene na nasem sajtu ,bas kao i gljivicne infekcije. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog