postovanje, Ja sam Maja. Vec duze vreme imam problem sa tenom cesto mi se pojavljuju akne uglavnom na celu , donjem delu vilice i brade iako imam 30 god. interesuje me uzrok tih pojava. Da li mozda imam nekih ginekoloskih problema(pre sam imala e.colli).Na koji nacin da se lecim? Molila bih da mi preporucite kremu ili lek. Hvala unapred

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    • Opisane regije cine tzv.T zonu-bogatu sebacealnim-lojnim zlezdama.Akne su detaljno obradjene na nasem sajtu u rubrici "zdravlje mladih" te tu mozete naci dosta podataka o mehanizmu nastanka akni i raspolozivim terapijskim procedurama.Da bi se odredila terapija akni koja ce biti delotvorna neophodno je da se uspostavi odnos pun poverenja i razumevanja izmedju dermatologa i pacijenta.Javite se dermatologu sigurno ce Vam predloziti neku od brojnih kolekcija.Po potrebi ce Vas uputiti na dodatna ispitivanja ali tek nakon detaljnog pregleda. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog