porodilja sam i imam cir na nozi(vec treci dan) koji je izazvala staphyilococcus aureus da li je dobra terapija sa stanicidom(mast) i eritromicinom?da li je normalno sto mi je noga otecena,sto trni,sto osecam bol i imam crvenilo oko cira? da li treba gnoj da sam izadje? koliki je vremenski period potreban za oporavak obolelog mesta? da li je tobro to previti? da li je delimicno uzrok tome slab imunitet? molim Vas za sto brzi odgovor

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    • obzirom da ste porodilja smatram da je najbolje da se javite dermatologu.Sam po sebi furunkul nije nesto sto zasluzuje neku posebnu paznju,ali Vi ste porodilja i imate bebu pored sebe.Terapijski odgovor je krajnje individualan,kod trudnica i porodilja,dojilja narocito. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog

Komentari na pitanje: #2922

    • Imo sam cir na nozi proso je ali kad se cistio izaso je gnjoj i krv sad mi je izaslo ku meso iz cira nije otpo to meso vec malo visi kako da izljecim to brzo odgovorite