Imam 26god i mene muce bubuljice po kozi glave. I to su one prave, pune sebuma. Cesto umeju da budu bolne, kao da su akne. Pokusao sam da nadjem resenje, ali uzalud. Mislim da je rec o folikulitis. Folikul dlake je napadnut stafilokokama, dolazi do upale, sto vodi stvaranju bubuljica i proredjivanju vlasista. Jedan kozni lekar mi je prepisivao i jake antibiotike na duzi vremenski period. Dok pijem lekove, dobro mi je. Ali cim prestanem, pojavljuju se opet. Ovo me muci vec nekih 3 godine i cesto sam u ocaju zbog toga. Kad se osisam imam po koji tackicu(ne vidi se mnogo) na mestu gde mi je bila upala. Bubuljice mi izadju i muce me jedno 7-8 dana pa se povuku i nema ih otprilike tri nedelje..tako se stalno u talasima se pojavljuju i samo na kozi glave. Kako se izleciti, dok jos ima kose na glavi...

    Odgovoreno: 07. 02. 2008.
    •  Jedina delotvorna terapija je tzv.kauzalna terapijatj.terapija usmerena direktno na uzrocnika.Neophodno je obaviti dopunska ispitivanja-kompletnu biohemiju,krvnu sliku,tragati za "fokusima"(zubi,krajnici,sinusi,. . .) .KAo jako delotvorna metoda u lecenju upornih folikulita se pokazala foto terapija UV zracima.Javite se dermatologu ,kompletno ce Vas sagledati i predloziti sta valja ciniti. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog

Komentari na pitanje: #2920

    • Poštovanje. Molim vas malo opširnije o ovoj temi. Šta znači to: proverite sinuse, zube i krajnike? Pošto veoma puno mladih ljudi ima te tkz. Bubiljice po glavi, a možda se leče nepotrebno sa pogrešnom terapijom. Moj sin ima 28 god. I leči se dugo bez uspeha. To je strašno kako njega bole te akne po glavi. Uzima neku hormonsku terapiju, pa će mo videti kako će biti. Napomiljem da nije proverao gore navedene preglede. Molim vas odgovorite. Srdačan pozdrav.

    • A odakle je taj doktor? Iz kojeg grada? Posto i mene isto muci. . . A doktori mi stalno prepisuju jednu te istu terapiju. . . Unapred hvala