Postovana Dr. Zlatanovic letos kada sam bio sa devojkom na moru sa kojom takodje imam polne odnose (sa kondomom) pojavile su mi se crvene tackice na glavicu penisa. Kada sam dosao sa odmora otisao sam odmah kod urologa koji mi je prepisao da ispiram hipermanganom koji je razmucen u 2dl vode da donije rozu boju i mazem Canesten... nakon 10 dana mazanja nije vise bilo tackica, naravno radio sam terapiju pune 3 nedelje kao sto je prepisano! Medjutim pre 20-tak dana opet isto crvene tackice i glavic i kozica penisa su suvi i jedva se prevlace, otisao sam opet kod doktora(nije radio isti kao prvi put) rekao mi je da je to nesto slicno kao herpes(napisano Balanti....) i dao mi da mazem Virumerc. Starsno... Posle 7 dana nestale su tackice i crvenilo(koje veoma retko zasvrbi i nista vise) Ali evo pre 4 dana opet ista prica :( I onda lepo odem u labaratoriju i uradim bris na bakterije i gljivice i nista , sve je u redu... Boze sta je samnom? Hvala i svako dobro!

    Odgovoreno: 07. 02. 2008.
    • Sa Vama nije nista strasno,opasno.Sve opisano je ustvari posledica iritacije.I jedino sta Vam je od terapije potrebno je blagi sapun za odrzavanje higijene,recimo Dove-maksimalno 1xdnevno i neka neutralna emolijntna kremica za negu(Uriage Cu-Zn krem ,Avene Trixera,Ung.Panthenol...)).Naime,na osnovu Vaseg opisa nema elemenata ni za gljivicnu a kamo li herpes simplex virusnu infekciju.Bris je to i potvrdio. dr Zorana Zlatanovic