Postovanje, Imam 42 godine i dosta dobar ten (suha koza).Prije 2 godine sam dobila gljivicno oboljenje na vratu i nakon mazanja nystatin kremom sve je proslo za kratko vrijeme. Prije par dana sam primjetila da me svrbe usi (skoljka) a uzrok tome nije poviseni nivo secera u krvi. Primjetila sam u zadnje vrijeme da mi koza (bez posebnog razloga) pocrveni , znaci nisam podlozna nekom agresivnom vanjskom utjecaju, kremui nisam mjenjala, ne svrbi, ne pece, nista, samo "cudno" crvenilo a na nosu cak i vise, kuperoznije. nekoliko dana sam upotrebljavala nistatin kremu ( na svoju ruku) i malo je bolje. ne da mi se ici ovdje kod dermatologa prije nego da cujem Vase cijenjeno misljenje. Dosla bih do Vas ali zivim vani. Lijepi pozdrav unaprijed. Hvala

    Odgovoreno: 07. 02. 2008.
    • Ne slazem se sa upotrebom Nisatin kreme jer po Vasem opisu ne bih rekla da imate gljivicnu infekciju.Meni to vise lici na iziritiranu suvu kozu.Naime suva koza je sklona iritaciji jer nema dobru prirodnu zastitu (nema dovoljno masnoce te samim tim gubi i vlaznost).Zato je neophodno da suva koza bude namazana. Pokusajte sa kremama kao sto su :Roseliane-Uriage ,Diroseal-Avene ili nekom slicnom kremom. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog