postovana doktorko Zlatanovic, imam 24 godine, pre 2 godine mi se   pojavio   seboroicki dermatitis na licu, lecila sam ga kortikosteroidima,   antibioticima, dactacord-om a sad i differinom, za koji me zanima kako   deluje?   pojavljuje mi se sad slicno i na predelu vrata, bokova, suv predeo koji   svrbi a posle i peruta..jedan dermatolog mi je rekao da je to atopijski   dermatitis i dao mi je galsane ali to nesto ne pomaze   vise sam dermatologa promenila bez trajnog izlecenja pa me zanima i   Vase   misljenje

    Odgovoreno: 05. 02. 2008.
    • seboroicni i atopski dermatitis su vise konstitucionalna stanja koja  cesto imaju pogorsanja izazvana brojnim provocirajucim  faktorima.Terapija se donekle preklapa ali da bi bila delotvorna  neophodno je da se prethodno izdiferencira o cemu je rec.Promene na  bocnih stranama vrata vise idu u prilog atopskog  dermatitisa.Definitivnu dijagnozu moze postaviti dermatolog ali tek  nakon pregleda .  dr Zorana Zlatanovic  dermatovenerolog