pisem vam u nadi da ce te mi pomoci ili bar uputiti kome da se   obratim.pre   mesec dana usvojili smo kucu,od tada su krenuli problemi.on se stalno   cese,vodili smo ga kod veterinara,dobijao je razne inekcije,mazali smo   mu   didermal mast i nista.sada smo svi dobili osip po telu koji strasno   svrbi,pogotovo u dodiru sa toplom vodom.bila sam na klinici za kozne   bolesti doktor misli da je suga,prepisao mi je neku mast koju su mi   napravili u apoteci i koju sam mazala 3 dana,bilo mi je bolje ali posto   pas jos uvek ima tu bolest sada je dobila moja cerka pa i ja   ponovo.molim   vas recite nam sta da radimo i kako da se izborimo sa ovom   bolescu?

    Odgovoreno: 05. 02. 2008.
    • Najverovatnije da je u pitanju suga(Scabies) koja se uspesno leci ali  zahteva lecenje svih clanova domacinstva istovremeno uz obavezno  sprovodjenje higijenskih mera u smislu  ciscenja,pranja,iskuvavanja,prepeglavanja,vetrenja.. .Kako rekoste da  ste psa usvojili ,on je samim tim postao ravnopravni clan  domacinstva te je neophodno da i on bude pod terapijom .  dr Zorana Zlatanovic  dermatovenerolog.