Posle nekog udarca ili kontakta sa prasinom, kredom, posle cesanja,   koza   pocinje da me svrbi. Posle toga ili samo pocrveni ,brzo se izgubi ili   se   javljaju duge pruge, nepodnosljiv svrab koji se siri. Desi se da   zahvati   celu nogu,koja otekne od crvenila i tih promena.Sve se to izgubi u roku   od   5minuta.Ako se manje cesa, brze se gubi.

    Odgovoreno: 05. 02. 2008.
    • Upravo tako.Rec je o dermografizmu(Urticaria facticia)Mehanizam  nastanka nije razjasnjen u potpunosti.Cesce se javlja kod napetih  osoba.Vredi pokusati terapijom antihistaminicima,narocitom iz grupe  stabilizatora membrane mastocita.Javite se dermatologu i kontrolisite  cesanje sto je vise moguce.  dr Zorana Zlatanovic