Postovana Dr. Zorana Zlatanovic   Imam osetljivu kozu lica i zadnjih desetak godina se borim sa   bubuljicama.Medjutim sada imam crvenilo lica praceno svrabom i sitnim   "nazovimo"bubuljicama(vise lici na osip ili alergisku   reakciju).Crvenilo   se povecava u toku dana, tako da mi je do veceri lice bas   crveno.Zadnjih   godinu dana koristim antipirinsku kremu, po savetu dermatologa   (odgovara   mi). Sta da radim sa licem? Da li da koristim drugu kremu, mada svrbe   me i   delovi tela koji nisu tretirani kremom (vrat i ramena).

    Odgovoreno: 04. 02. 2008.
    • Pretpostavljam da imate seboroicnu kozu koja se povremeno "pali"-sto  se manifestuje crvenilom,ljispanjem i subjektivnim osecajem svraba i  pecenja.Akne se najcesce javljaju na seboroicnim regijama -otuda i ova  "udruzenost".Postoje brojne kolekcije poznatih i priznatih  proizvodjaca kojima se vrlo uspesno resavaju oba problema.Sigurna sam  da cete uz pomoc svog dermatologa naci kombinaciju koja Vama najvise  odgovara.  dr Zorana Zlatanovic  dermatovenerolog