Postovana doktorko,   Molim Vas da mi pomognete. Imam 26 god. Vec 2,5 godine imam problema sa   dosadnim svrabom u predelu cmara. Taj svrab nije stalan, vec se javlja   periodicno, tj. nekim danima ga nema, nekim danima ga ima vrlo malo, a   nekim danima taj svrab je izrazito jak..Bio sam kod raznih doktora i   obavio razne analize. Reci cu vam ukratko: hirurg je proverio i   ustanovio   da nisu u pitanju hemoroidi, uradio sam analizu stolice na parazite i   nalazi su bili negativni, zatim je radjena detaljna analiza krvi i   mokrace   i apsolutno svi parametri su bili u redu (secer, enzimi jetre   itd...),zatim izvadio sam briseve iz cmara i guse, jedino je pronadjena   gljivica kandida u gusi. Da li to moze biti uzrok tegoba? Ne moram da   vam   govorim da sam stavljao razne kreme i masti po nalozima doktora, ali   rezultati su bili minimalni..Molim Vas da mi pomognete da izlecim i   uzrok   i posledice..Recite mi kom profilu doktora da se obratim sada, nakon   svih   analiza koje sam obavio? Hvala unapred. Pozdrav.

    Odgovoreno: 04. 02. 2008.
    • Predlazem Vam da se obratite gastroenterologu , stomatologu i  dermatologu.Ponesite sa sobom medicinsku dokumentaciju.Do tada se  uzdrzavajte od cesanja sto vise mozete.Za odrzavanje higijene  koristite blaga sredstva narocito nakon defekacije(praznjenja),beli  pamucni ves dvostruko ispran i prepeglan sa unutrasnje strane a moze  namazati i neku neutralnu kremu za negu.Pre pregleda ne mazite  kreme/masti !  dr Zorana Zlatanovic  dermatovenerolog