Postovani doktore,moja devojcica od 7 godina od pre par dana je dobilo   jako crvenilo u predelu genitalija i po preponama u pocetku je to bilo   sitne crvene bubuljicice ispunjene nekom bistrom tecnoscu koje su pukle   i   taj deo koze se po malo perutao i vise listao, kasnije je ostalo samo   crveno i upaljeno to mesto i nalik na popularnu gusciju kozu. U isto   vreme   na licu u predelu usana i malo po obrazima i bradi i oko nosa pojavilo   joj   se crvenilo koje je svrbi i pecka.Pedijatar joj je dao kremu aqvatenol   od   koje je jos vise pecka i svrbi i nista joj nije bolje. Ja sam na svoju   ruku namazala tankim slojem didermala i to se za dva dana skoro   povuklo.   Medjutim i danas je to opet isto kao i pre svih mazanja sta da radim   jako   sam zabrinuta a inace zivim u manjoj sredini gde nema dermatologa a u   bolnici se zakazuju pregledi i dosta se ceka na red recite mi nesto za   prvu pomoc molim vas. Zabrinuta majka

    Odgovoreno: 04. 02. 2008.
    • Kada je zdravlje deteta u pitanju ne bih Vam savetovala lecenja  "na svoju ruku".Pregledi dermatologa se mozda zakazuju u bolnici ali  je tu uvek prisutna opcija "100% privatno" .Budite obazrivi pri  uptrebi krema i masti sa kortikosteroidima narocito kod dece i u  anogenitalnoj regiji i predelu lica.  dr Zorana Zlatanovic  dcermatovenerolog