Postovana,   imam 27 god. i pisem vam prvi put u nadi da cete mi odgovoriti i pomoci   da   resim svoj problem. Pocetkom i tokom srednje skole imala sam mladalacke   bubuljice. Međutim, u 25-oj godini života stanje se pogorsava u predelu   brade i duz ivice vilice (sa obe strane). Dermatolog postavlja   dijagnozu   acne vulgaris, i propisuje terapiju: amracin 500mg, benzaknen-spolja,   acidi borici 3%-obloge, ihtiol, rozamet krema tokom dana.   Nakon terapije poboljsanje ali kratak period. Drugi dermatolog   propisuje   sledecu terapiju: rocutan 10mg, skinoren krema, pantenol krema. Kratko   poboljsanje komplet lica osim brade, koja i dalje ostaje problematična.   Poslednjih mesec i po dana koristim kremu Neutrogena wash/wask i dosta   je   bolje, ali ostale su fleke (crvene) i povremeno se javljaju akne koje,   uglavnom, nisu duboke, ali proces nikako da prestane.   Interesuje me vase misljenje o dosadasnjem lecenju i savet sta da radim   dalje, da li je to moguce skroz izleciti!? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 04. 02. 2008.
    • Akne se vrlo uspesno lece ali to lecenje zahteva dosta  strpljenja i poverenja u lekara.Slazem se sa svim pomenutim  terapijskim semama ali mi se cini da niste bili istrajni ,sto je  nedopustivo kada ste na Roacutanu! Opredelite se za jednog dermatologa  i sledite njegove savete.  dr Zorana Zlatanovic  dermatovenerolog