Postovana Zorana,   Na desnom obrazu imam promenu na kozi za koju sam mislila da je   fleka,medjutim dermatolog u KC-u je rekao da je to mladez,koji sam ja   primetila otprilike 1999. godine posle letovanja.Roditelji kazu da ga   imam   od rodjenja,ali sam ga ja primetila tek te godine i od tada je dobio na   intezitetu.U principu sminkom ga je moguce korigovati i tada se ni ne   vidi,ali ja ne zelim da to bude jedini nacin da moje lice izgleda   lepo.Inace drugih problema sa kozum nemam,lice mi je cisto i nije   sklono   bubuljicama,mada je koza osetljiva.Zanim me da li postoji neko trajno   resenje za moj problem,poput neke laserske,hirurske ili neke druge   intervencije?Ima dosta ponuda u deratoloskim klinikama,ali sam pre   odlaska   tamo zelela da cujem vas savet.Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 03. 02. 2008.
    • Predlazem Vam  da obavite dermoskopski pregled pomenute  promene i da tek nakon toga donesete odluku o njenom uklanjanju.Mozete  mi poslati dermoskopski nalaz kao bih Vam eventualno sugerisala da li  promenu traba ukloniti ili ne i koja bi metoda bila najprikladinija .  dr Zorana Zlatanovic  dermatovenerolog

Komentari na pitanje: #2807

    • Pomagajte!! Ovde sam vec duze vremen i dermatolozi ovde i nisu bas strucni. . Ono sto vas molim da mi pomognete i kazete sta zaista da uradim da bi ovo prestalo jeste, kako da sprecim stvaranje linija ispod ociju dok spavam? Imam 25 god i jako lepu i cistu kozu, samo se linija ispod desnog oka stalno povecava, ispod levog oka nemam guzvanje u vidu linije. . . Stvarno je ruzno i ja se trudim da zaspim na ledjima ali u toku noci se okrecem na desnu stranu i tako spavam. . Ne znam kako to da kontrolisem. . Ne bih isla na botoz zbogo ovoga, jer mislim da je rano? Da li postoji neka zastita od nekih materijala za ovo? Stavljam i eucerin kremu za osetljive delove lica ali ni to ne pomaze. . . Stavljala sam masku za spavanje ali ni to nema efekta. . Sta drugo da uradim, mora da postoji zlaz jer ova linija postaje svaki dan sve izrazenija i ruznija. . Hvala punoooo!! Andrea