Postovanje   listajuci onako po netu shavtio sam da imam problema sa verovatno   gljivicnim oboljenjem koje mi se javlja povremeno i sada u predelu   prepona   na nogama i to sa unutrasnje strane gde fakticki koza nogu dolazi u   kontakt sa testisima i drugom nogom gde se fakticki i javlja se   trenje.Jos   letos se pojavljivalo crvenilo prilikom napornog rada i znojenja ali se   izgubilo posle mog neukog tretmana sa decijim puderom- medjutim sada se   pojavilo ponovo to crvenilo koje me pecka pomalo ali nema nikakvog   sadrzaja ili beline unutra kako sam citao da moze da ima- malo me kao   pecka i srbi kako -kad- a sigurno je da ruzno izgleda. Da li ima neka   krema ili sredstvo u apoteci da uzmem ili moram da idem na pregled- jer   mi   u Ivanjici nemamo dermatologa(ako sam pravilno napisao) vec bi morao da   idem u Cacak. Isto izmedju noznih prstiju mi se cini da mi je koza na   nekim mestima kao reljefasta tj kao da su neke povrsine nestale ali   nemam   crvenila ni svraba pa me interesuje dali su i one da kazem zar!   azene sa gljivicama? Hvala na oduzetom vremenu- i pozdrav iz hladne   Ivanjice.

    Odgovoreno: 03. 02. 2008.
    • U datoj regiji se vrlo cesto javljaju gljivicne  infekcije,narocito kod muskaraca .Ali u obzir dolaze i neke druge  dermatoze (Psoriasisis inversa,Lichen simplex,Erythrasma . . .) Pre  zapocinjanja terapije svakako treba dokazati prisustvo infekcije  tj.uzrocnike.Zato Vam predlazem da se javite lekaru ,po mogucstvu  dermatologu,koji ce Vas nakon pregleda uputiti na potrebna dodatna  ispitivanja(DMP,kultivacija uzrocnika, Wood,biopsija. . .)  dr Zorana Zlatanovic  dermatovenerolog