Postovana doktorko,   Pre godinu dana sam odstranila kondilome, medjutim obzirom na slab   imunitet, vratili su se. Sada koristim preparate iz apoteke 'Todoxin' u   Beogradu, dr. Jovanovica, vec 2 nedelje.   Interesuje me,posto se jos uvek nisu povukli da li se odnosom i oralnim   seksom mogu preneti na partnera? Mazem ih redovno i nadam se da ce se   svakog dana povuci, ali sam negde procitala, da se oni samo u slucaju   ako   krvare, tj. ako je koza ostecena mogu preneti, iako se upotrebljava   kondom. Takodje veoma cesto na internetu pisu o kondilomima koji se   javljaju kod partnera u usnoj duplji-preneti upravo putem oralnog   seksa,   kao i kod prenosa sa mame na dete u toku porodjaja, da li je to moguce?   Moj bivsi decko mi je preneo oboljenje, i znam da se retko kada   ispoljava   na kozi kod muskaraca, ali samo strepim da ja ne budem njihov   prenosioc,   jer je mnogo neprijatno.   Unapred zahvaljujem.

    Odgovoreno: 03. 02. 2008.
    • Kondilomi (Condylomata acuminata) ili siljate bradavice su vec  detaljno obradjene na nasem sajtu,te se nadam da cete tu naci odgovore  na mnoga Vasa pitanja. Ukoliko nakon toga imate jos nedoumica javite  se.  Predlozila bih Vam da kondilome uklonite nekom medicinski priznatom  metodom ,a da zatim izbegavate provocirajuce faktore(koji su pomenuti  u tekstu).  dr Zorana Zlatanovic  dermatovenerolog