postovana doktorka , imam 37 god i problem koji me muci godinama .na  gluteusnoj regiji i u ingvinalnom delu su prisutni komedoni i papule  .posetila sam dermatologa i dobila dijagnozu verruca vulgaris,hydradentis  supurativa in obs , seborea , a kao terapiju naizmenicno aplikovati  uvece  hydrociklin 5 % i ichtiol mast .to , po meni nije dalo nikakve rezultate  pa  vas molim za vase misljenje . u prethodnom periodu sam koristila  kontraceptivne pilule , po savetu ginekologa i ni tad nisam videla  nikakav  boljitak .razmisljala sam i o mikrodermoabraziji ili primeni lasera ali  posto o tome malo znam volela bih da mi date vase misljenje o svemu  .unapred  zahvalna

    Odgovoreno: 26. 12. 2007.
    • Da bi se sprovodila terapija koja ce imati uspeha mora se prethodno  postaviti dijagnoza.Na osnovu Vaseg pisma rekla bih da je u pitanju  Hidradenitis suppurativa,ali to ne znaci da porod toga ne mozete imati  i jos neko kozno oboljnenj kao sto su na primer Vulgarne veruke.Javite  se dermatologu koji ce predloziti sva potrebna ispitivanja i predlozit  terapiju koja najvise odgovara.  dr Zorana Zlatanovic  dermatovenerolog