Imam dijete pet i po godina.ustanovljen mu je kontaktni ekcem,prije   sest   mjeseci.Posljedice se vide na prstima sake i noge,nokti na nogama su   zadebljali i zuti,koza je suha i povremeno puca i nastaju rane.Sve sam   probala ali bez pomoci.Razne kortikosteroide ali nista. najvise me   brinu nokti na sakama jer su osteceni kao tackasta udubljena.sta da   radim   jer sam na izmogu snage i ja i moj sin.Molil za vas odgovor.hvala   unaprijed.

    Odgovoreno: 26. 12. 2007.
    • Predlozila bih Vam da ponovo posetite dermatologa jer mi opisane  promene dosta lice na atopski dermatitis koji je vise konstitucionalno  stanje nego oboljenje i zahteva poseban tretman.U obzir dolaze jos  neka kozna oboljenja ali za postavljanje definitivne dijagnoze su  potrebna dodatna ispitivanja .Nadjite nekog dobrog dermatologa i  odvedite dete na pregled.Ukoliko ste u mogucnosti posaljite mi  fotografiju promena,kao i to da li dete ima promene na jos nekom  messtu,kada i kako su se javilepr promene,kako su izgledale,kakvog je  opsteg zdravlja dete ,da li ste primetili da detetu nesto posebno  smeta odnosno prija ,da li u familiji postoji neko oboljenje od  znacaja.  Puno pozdrava i Vama i Vasem malisanu i SAMO NAPRED.  dr Zorana Zlatanovic  dermatovenerolog