Postavana doktorice,    moje pitanje je malo neobicno ali cu svakako napisati u cemu je rijec.    Prije otprlike 6 mjeseci, pojavila mi se krva na cmaru, bio sam se   zabrinuo ali nista lose se nije desavalo i imam normalnu stolicu. Po mom   misljenu, izgled da je doslo do pucanja kapilar ( ako je to   moguce).Medzutim, konstantno imam nuegodnu iritraciju, misli na svrabez. Ali   uopste nema tragovo krvi ili bilo cega slicno.    negodna irtracija mi se pojavljuju par put na dan, a narocito je izrazena   u jutro poslije budzenja. I sto vise dodirujem mjesto iritracije on je jaca,   sto je i normalono kao i kod drgugih iritracija valjda.    Molim vas, ako imate odgovro na moje pitanje ili bilo koju korisnu   informaciju bio bih vam zahvalan.

    Odgovoreno: 01. 12. 2007.
    • Koza pomenute regije je tanka dobro prokrvljena,a kako je  stalno prekrivena odecom vlada topla i vlazna klima koja predstavlja  dobru podlogu za razvoj sekundarnih infekcija.  Svakako se javite dermatologu ili proktologu koji ce Vas nakon  pregleda uputiti na potrebna dodatna ispitivanja.Do tada koristite  iskljucivo pamucni ves bele boje dobro ispran i prepeglan sa  unutrasnje strane,nakon tusiranja dobro posusite kozu neznim tapkanjem  ,a ne trljanjem i nanesite neku neutralnu kremu.Na pregled odite sa  cistom kozom koju niste mazali bar 2 dana pre toga.  dr Zorana Zlatanovic  dermatovenerolog