Poštovana dr.Zlatanovic, Imam 26 godina i za većinu doktora kod kojih sam bio nerešivu enigmu. Nama gde nisam išao i kakve sve savete nisam slušao,ali bez rezultata. Problem je počeo pre oko dve godine kada je nokat levog kažiprsta počeo nepravilno da raste na svojoj desnoj polovini(deo nokta do palca). Postao je blago izgužvan, izboran poprečno, na tom delu i stanje je takvo i danas. Pre oko godinu dana koža na tom delu prsta (desna polovina u visini nokta i vth prsta) je počela da se ljušti na veoma čudan način. Naime, koža zadeblja na tom delu ,oljušti se 4-5 slojeva kože ,jedna za drugom u razmaku od 2-3 dana, dok ne dođe do sasvim mlade kože. Posle toga koža se obnavlja, zarasta, zadeblja i opet se ljušti u milimetar istom predelu. Ceo proces traje oko 45 dana i tako u krug cele godine (oko 8-9 puta). Nema plihova, promena boje, prst me ne boli...  Molim vas samo me nemojte savetovati da odem kod dermatologa jer mi ih je ponestalo u gradu u kom živim. Nisu mi rađeni nikakvi testovi,a poslednja dijagnoza je perionyxis..., onychomycosis (teško je pročitati). Prepisivano mi je puno toga: belogent, belosalic, sol castelani, canesten, lamisil, triderm, neutrogena..., masti..., rastvori... Svaki savet bio bi od koristi. Hvala

    Odgovoreno: 01. 12. 2007.
    • Zao mi je, ali zaista ne znam gde bih Vas uputila za promene na noktima sem dermatologu .Da bih Vam predlozila potrebna ispitivanja neophodno je da prethodno obavim pregled.Zato mi se javite licno ili mi posaljite sliku izmenjenog nokta i okolne koze.Pozeljno je da 2-3 dana pre toga ne koristite nista od terapije. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog