imam zuckasto belu perut,pocela je kosa da mi opada,jako mi se masti lice,crveni mi se koza oko nosa i ispod ociju,peruta mi se lice posle umivanja,da li je to mozda seboreja i kako se leci odnosno koji preparat da koristim?

    Odgovoreno: 12. 03. 2007.
    • Rec je o seboroicnom dermatitisu koji zahteva specificnu negu. Cilj je ukloniti suvisnu masnocu ali zadrzati vlaznost koze. Na trziztu postoji veci broj preparata. Oprezno sa kortikosteroidima. Izbegavajte provocirajuce faktore (stres, sunce, jake zacine). Uskoro ce i ova tema biti detaljnije obradjena na sajtu dr Zorana Zlatanovic