vise od mesec i po mucim muku sa alergijom.dijagnoza urtikarija akuta.Pila sam presing,arius,primala inekcije sinopena i urbazona i na kraju pocela da pijem pronizon 2x po pola od 20 mg.tri dana sam pila i alergija se povukla ,medjutim cetvrti dan se ponovo javila i traje i dalje a ja sam vec cetvrti dan na pronizonu 1xpola od 20 mg.Svrbi i sva sam crvena.Bas je neprijatno.Moze li se to izleciti i kako kad ne mogu da se rade alergo probe u akutnoj fazi?

    Odgovoreno: 19. 11. 2007.
    • Alergije mogu biti jako neprijatne kako za pacijenta tako i za lekara. Jedino uspesno lecenje je otkrivanje alergena koji je zapravo pokrenuo alergijsku reakciju i njegova eliminacija.Nazalost to je vrlo tesko i cesto nemoguce. Za Vas je bitno da se strogo pridrzavate propisane terapije i da pre svega imate poverenja u svog lekara. Sto se tice alergoloskih proba ne mogu se raditi dok postoje promene na kozi ,ali ni dok je pacijent pod terapijom oralnim antihistaminicima. dcr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog