Molim vas da mi odgovorite ako ste u mogucnosti na moje pitanje:Vec 10 dana imam crvenilo na glavicu i kozici polnog organa.Prisutan je svrab i peckanje tokom celog dana na glavicu  i kozici. Peckanje nije prisutno  tokom  mokrenja.Pijem antibiotic palitrex  500 mg vec 5 dana bez ikakvog boljitka.Imao sam seksualni odnos pre nastanka pomenutih simptoma.Sta da radim i na sta vas upucuju pomenuti simptomi?Hvala unapred.

    Odgovoreno: 22. 02. 2007.
    • Opisani simptomi ukazuju na balanopostitis, odnosno zapaljenje sluzokože glansa i unutrašnjeg lista prepucijuma. Terapija se sastoji u eliminaciji predisponirajućih faktora i održavanju redovne higijene. Nakon pranja mlakom vodom i blagim sapunima, nanose se antibiotske ili antimikotske masti (cream Canesten ili cream Mycoril, dva puta dnevno) uz higijensko-dijeteski režim. Seksualnog partnera uputiti nadležnom lekaru dermatovenerologu, što bih i Vama preporučila. Više informacija možete dobiti u rubrici zdravlje muškaraca.