Postovana Dr.Zlatanovic  Imam 31 godinu, i na kosmatom delu koze glave pojavljuje mi se perut, koja se manifestuje cak i kao temenjaca kod beba. Koristim sampon za kosu VICHY, a dermatolog mi je prepisao DIPROSALIC losion i LAMISIL cream. Molim Vas za vase misljenje i savet, da li da kosritim gore navedene preparate i sampon, i na koji nacin, i zamolim Vas za vas savet, i preporuku novih preparata.  Hvala na pomoci i razumevanju

    Odgovoreno: 19. 11. 2007.
    • Za postavljanje dijagnoze mi je potrebno vise informacija i naravno slika promena. Najverovatnije da je u pitanju seboroicni status (Status dyseborrhoicus).Pokusajte sa losionom Diprosalic koji cete nanositi 2x dnevno ali samo na zahvacene regije.Sto se Lamisil kreme tice - kreme nisu bas pogodne za podrucja obrasla dlakon pogotovu ne za kosmati deo glave.Pokusajte sa samponom Squaphane. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog