Postovana Zorana,  molila bih vas da mi ako ste u mogucnosti odgovorite savetom. Naime, pitanje je kako resiti problem gnojnih i bolnih bubuljica koje izlaze po licu i najvise po kosi? Bubuljice po kosi izlaze najvise dan posto je kosa oprana. U pitanju je muskarac sa masnim tipom koze od 30 godina.  Hvala unapred.

    Odgovoreno: 08. 10. 2007.
    •

      Bubuljice na licu (Acne vulgaris) su detaljno obradjene na nasem sajtu u rubrici "Zdravlje mladih". Tu mozete naci raspolozive terapijske metode za njihovo lecenje. Sigurna sam da ce neka od ponudjenih pomoci i Vama.Sto se tice "gnojanica" u kosmatom delu glave pedlozila bih da se uradi bris "gnojanice".Do dobijanja rezultata brisa necete pogresiti ako na gnojanoce aplikujete neki antibiotski rastvor (Sol.Klindamicin 2%).Takodje treba odabrati adekvatan sampon.Stiskanje-cedjenje bubuljica,narocito na glavi je najstrozije zabranjeno.Mislim da cete se sloziti da je najpametnije posetiti dermatologa. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog