molim vas da li biste bili ljubazni da me posavetujete : moj sin je pre godinu dana u igri povredio mladez bili smo kod lekara i sve je bilo u redu medjutim pojavio mu se beli krug oko tog mladeza kao i na jos jednom mestu na kozi (beo grug ) na mladezu nema nikakvih promena molim vas sta da radimo zivim na kosovu

    Odgovoreno: 12. 09. 2007.
    • Nema mesta panici i zabrinutosti ali cete doticni mladez povremeno kontrolisati i ukoliko primetite bilo kakvu promenu posetiti dermatologa.Rec je o tzv."halo "nevusu ili Naevus Sutton (Leukoderma acquisitum centrifugum)-pigmentnom nevusu okruzenom stecenim depigmentovanim haloom.Mladez u centru nakon vise meseci moze da nestane a depigmentovana plaza ostaje jer je ona posledica razaranja melanocita u toku imunoloske reakcije.Promene mogu biti pojedinacne ali i brojne.Nesto vise informacija mozete uskoro naci na nasem sajtu.

      dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog

Komentari na pitanje: #1171

    • Ja imam 17 godina, imam vise sutton nevusa po telu, zanima me cime se moze vratiti pigmentacija koze na tim mestima. . Hvala