Problem sa bubuljicama (akne vulgaris) imam vec 10 god. i za to vreme sam koristio razne preparate od gelova,tonika i losiona do krema i pudera i domacih i stranih proizvodjaca, takodje i antibiotika (divicin), klindamicin, triderm, doroslovcev losion itd. ali samo sa trenutnim poboljsanje ili sa jos gorim efektom. Da li je uopste moguce uzeti uzorak koze, pa na osnovu toga postaviti dijagnozu jer to od mene nikada nije zahtevano, i da li moze biti uzrok hormonalne prirode posto ja sada imam 26 godina.

    Odgovoreno: 12. 09. 2007.
    •

      Lecenje akni zahteva dosta vremena i strpljenja kako samog pacojenta tako i lekara-dermatologa.Postoji vise terapijskih modaliteta koji se naizmenicno primenjuju u zavisnosti od trenutnog stanja.Vrlo cesto primena novih preparata dovodi do pocetnog pogorsanja ali to ne zanci da terapiju treba prekinuti,jos manje gubiti strpljenje i nadu.Svi pacijenti koji su imali strpljenja i poverenja u svog lekara bili su zadovoljni postignutim .Zato Vam predlazem da sto pre posetite dermatologa koji ce na osnovu trenutnog stanja proceniti sta Vam najvise odgovara.Na Vama je da se pridrzavate propisane terapije i datih Vam saveta.U medjuvremenu ,vise informacija o aknama mozete naci na nasem sajtu-detaljno su obradjeni razlozi i mehanizmi nastanka akni kao i terapijske mogucnosti.Budite uporni i istrajni i rezultati nece izostati.

      dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog