Moj suprug ima 50 godina i već dve godine ispod pazuha ima site bubuljice osip koji ga povremeno peče i boli, najčešće u letnjem periodu. Dobio je terapiju GENTAMICIN-BETAMETAZON koju koristi skoro dve godine povremeno ustvari stalno kada ima svrab i pečenje. Dali je opasna dugotrajna upotreba te kreme a kada je ne upotrebljava opet se pojavljuje svrab i pečenje

    Odgovoreno: 11. 09. 2007.
    • .

      Prekinite sa mazanjem masti i obratite se dermatovenerologu sto pre.Mast koju ste koristili je kombinacija antibiotika i kortikosteroida.Ni jedan od njih se ne sme koristiti toliko dugo narocito ne na kozi pazusnog predela gde je koza tanka i posebno osetljiva.

      dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog