Postovani doktore !  Od pre mesec dana na polnom organu imam neprijatno > lucenje,koje se manifestuje vise putem neprijatnog mirisa (kao kiseli > kupus).  Imam partnerku i u odnosu se cuvamo(prezervativ), iako vodimo racuna o > higijeni i imamo veoma iskren odnos(nepromenjivost partnera),oko godinu > dana, plasim se da smo mozda inficirani trihomonasom!?  Molim Vas da mi odgovorite, dali ovakav simptom upucuje na to, te leci  li se to Bactrimom, jer mi je doktor opste prakse to prepisao, kao i ima li > opasnosti za partnerku. Kako se leci? (alergican sam na penicilin). Koje bi preglede trebala partnerka obaviti ?

    Postovanje i nadam se odgovoru.

    N.I . Indjija

    Odgovoreno: 04. 09. 2007.

    • Javiote se dermatovenerologu a partnerka i ginekologu. Na osnovi pregleda i detaljne anamneze lekar/i ce predloziti potrebna dopunska ispitivanja (bris glansa, bris uretre, vaginalni, cervikalni bris, kolposkopiju, pregled na Chlamydie, Ureaplasmu, Mycoplasmu...) Sto se tice infekcije trihomonasom (obradjena je na nasem sajtu detaljno) infekcija protice sa diskretnom simptomatologijom. Ne slazem se sa upotrebom antibiotika pre obavljene dijagnostike.

      dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog