Poštovana g-đo Zorana,

    imam sina koji u novembru puni 13.godina . Počeli su naši pubertetski problemi, pojava bubuljica - kožni lekar u našem gradu nam je preporučio Klida gel i umivanje dečijim sapunom. Koža se malo smiri , ali sad imamo i problem mitesere - koji se pojavljuju. Reklamira se mnogo preparata za mitesere , ali s obzirom na njegove godine ne želim da napravim pogrešan zbor. Molim Vas da mi pomognete i preporučite preparat koji će pomoći , a neće naškoditi njegovoj koži.

    Unapred zahvalna majka

    Odgovoreno: 31. 08. 2007.

    • Akne su detaljno obradjene na nasem sajtu i kao sto je receno svaki mitiser je potencijalna bubuljica-zapravo mitiseri su pretece bubuljica.Na nasem trzistu postoji zaista mnostvo preparata i kolekcija i mnoge od njih daju odlicne rezultate.Izbor preparata/kolekcije zavisi prevashodno od tipa i izrazenosti promena ali i od drugih brojnih faktora.Lecenje "preko interneta" nije bas preporucljivo.Zadatak, nas saradnika  sajta, je da dajemo informacije i neka bliza objasnjenja.Ali kako je rec o jednom trinaestogodisnjaku kome su bubuljice objavile rat pokusacu da pomognem.Za pocetak pokusajte sa Eucerinom-gelom za pranje lica svako vece,piling gelom na II-III vece i krem gelom nakon toga.Stiskanje/cedjenje nije dozvoljeno ukoliko ga ne izvodi strucno lice.! Pa srecno u borbi sa bubuljicama i javite kakvo je stanje na "frontu".

      dr Zorana Zlatanovic
      dermatovenerolog