Poštovani,
    Imam 20 godina, nikada nisam imala problema sa acnama. Međutim, prije 2 meseca lice je postajalo sve gore i gore, sada ne smem ni da se pogledam u ogledalo. Lice je jako crveno na mestima, nekako je izbrazdano, hrapavo i kao da se ljušti. Imam male bele potkožne bubuljice kojima ne mogu baš ništa. Dermatolog mi je rekao da su to acne vulgaris i da je verovatno u pitanju poremećaj neki sa jajnicima da odem da to proverim, te mi je dao sledeću terapiju: doksicilin, differin, doroslova, clean ac. Zanima me da li je moguće da imam policistične jajike a da nemam nikakvih problema sa ciklusom koji je uredan i bezbolan. Da li je moguće da je od stresa? Koji je jos mogući uzrok?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Acne vulgaris su oboljenje koje se u odprilike 2% slučajeva javljaju i posle završetka puberteta. Uzrok jeste u hormonima ali za policistične jajnike u svakom slučaju se moratu javiti ginekologu pa da utvrdi imate li ili ne (jesu jedan od uzroka akni). Akne se leče neprekidno i uporno i pod nadzorom dermatologa. Moj savetu jesu preparatui mercka exfoliak linija ili deccona preparati uz čišćenje lica kod kozmetičara (čišćenje kada i ako odobri dermatolog koji vas prati)
      dr. Sanja. Pozdrav