Poštovana,
    interesuje me da li postoji preparat na bazi neke tečnosti za liječenje šuge (scrabies)? Pri prvoj pojavi simptoma, mislila sam da su vodene ospice i čekala sam da mi se pojave jer ih nisam odbolovala. Kasnije sam otišla doktoru i prepisao mi je mast koju sam koristila ali nije bila učinkovita, zatim sam dobila još jednu kremu fenistil, ali je veoma mala, a meni je zahvaćeno čitavo tjelo. Jedina sam oboljela u porodici i vodim računa o ličnoj higijeni, ali uprkos svemu meni se i dalje ovo širi i svrab je nesnošljiv. Majka mi kaže da je drugarica njena prije liječila to sa nekom tekućinom, pa ako ste upoznati možete mi samo reći o čemu se radi pa ću otići do doktora da mi prepiše to.
    Hvala unaprijed!

    Odgovoreno: 12. 06. 2009.
    • Poštovana,
      ne znam ko je postavio dijagnozu scabiesa i koliko dugo bolest traje (malo je verovatno da ste jedini oboleli u porodici ako je prošlo puno vremena), fenistil nikako ne služi za lečenje skabiesa te je moj predlog da se valjano postavi dijagnoza i ispravno leči (a inače postoje tečnosti za lečenje i svaka terapija se sprovodi samo 5 do 7 dana i ako je ispravno sprovedete bolest odlazi u zaborav)