Poštovani,
    imam ihtiozu, linaerna, ustanovljena je na osnovu biopsije. Radila sam čak i analizu krvi i ustanovljeno je da ne bih smjela da koristim 90% hrane. Prije nego se koža upali redovno osjećam blokadu u cijelom organizmu. Želudac, stomak, naduvena sam, stalno bih nešto jela nemoćna sam itd - inače pijem flunirin već godinu dana i povremeno bromazepan i inderal jer imam jake glavobolje. Osjećaj koji imam je rasjekla bih vene i ribaćom četkom očistila vene. Takođe imam problema sa ginekološke strane koje osjećam - moj ciklus mi traje od 1 do 3 dana a i to je jako jako malo. Imunitet jako slab nisam do sada koristila ništa osim povremeno ihtiane i keratosan 15 koji koristim redovno. Prije 5 dana sam poslata hitno na dermatologiju kod dr koji mi je dao infuziju 4 dana sa urbazonom, tablete aeirus 10 danai butavate kremu. Crvenilo se skinulo, koža osušila ali je tako zategnuta da imam osjećaj da će pući. Imate li vi neki predlog kako i na koji način da izliječim ili ublažim ihtiozu?
    Unaprijed hvala
    Snezana Ćetković

    Odgovoreno: 12. 06. 2009.
    • Poštovana,
      tvoj problem je, stičem utisak, malo kompleksniji. Osnova jeste u ihtiozi ali sa ihtiozom se živi bar 120 god. I molim te da malo smanjiš nervozu, i nega, nega, nega. Super je što koristiš keratosan 15, ali moraš najpre omegu 3 1000mg 1 dnevno bar 3 meseca da piješ, tuširaj se isključivo uljem za tuširanje (moj predlog eucerin) nakon toga preparate sa ureom (opet eucerin), ulje za negu tela a ono što još pomaže je veoma stara kupka u dermatologiji (sulcbergova kupka 1 žumanac i 5 kašika maslinovog ulja u praznu kadu pa jakim mlazom vode emulguješ i budeš u tome 20 min i nema brisanja već bademantil). Želim ti uspeh u mukotrpnoj borbi ali ihtioza je smo jedna dosada i pokušaj se ne nervirati