Poštovani,
    evo već 3 meseca negde od početka marta imam otok oko očiju koji sam uspešno sanirala hydrokortizon kremom, da bi mi se u proteklih mesec dana pojavio užasan ekcem po licu. Izuzetno mi je suva koža i užasno svrbi i peče. Radila sam kontakti alergo test - negativan, ana test - negativan da bih na kraju uradili test na inhalatorne alergene i ispostavilo se da sam alergična na polen trava. Doktorica mi je propisala flonidan tablete, elokom mast i derma baza kremu utvrdjen je i atopijski dermatitis. Da li da insistiram i na testu na nutritivne alergene, inače nikada nisam bil alergična ni našta? Molim vaše mišljenje o tome i kako prevenirati sve to?
    Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 12. 06. 2009.
    • Poštovana,
      po opisu se zaista radi o alergiji, ukoliko ti ova terapija pomaže produži je (tbl flonidan možeš zameniti tbl aerius mnogo je bolji) i šumeći kalcijum cac 1000mg 1 dnevno a ne testovima ne insistiraj dovoljno je da je polen trava pozitivan i to sve potvrdjuje, i kući poradi na prostoru bez vunenih i velikih tepiha, bez zavesa, provetravanje maksimalno, nemoj mnogo vremena provoditi u prirodi) i možeš da piješ omegu 3 1000mg 1 dnevno u periodu kada cveta polen