Poštovana,
    Imam problem sa kožom glave. Već duže vreme me svrbi i kada mi je kosa čista a kad se počešem, strašno se peruta. To nije sve. Primetila sam slabo crvenilo ali kao da je oivičeno i to ispod, sa strane i malo manje napred, iznad čela tačnije. Ponekad kada se jače počešem, prokrvari. Nema nekih plikova sa nekim sadržajima ili tako nešto. Samo to oivičeno crvenilo koje se peruta. Pomislila sam da je neka gljivica pa sam prala kosu jedno vreme (2 nedelje) mycoseb šamponom ali mi ništa nije pomoglo. Moram da napomenem da mi kosa ne opada i da je dlaka (po nekom mom viđenju) i dalje jaka i sjajna. Takođe napominjem da nikada pre nisam imala problema sa peruti a kamoli nečim ovakvim. Kosu farbam jednom u dva meseca (zbog ovog sam prestala) i nisam eksperimentisala. Inače farbam se od srednje škole. Interesuje me da li biste mi na osnovu ovog mogli preporučiti neki šampon ili losion? Nameravam svakako da posetim dermatologa ali pošto sam trenutno zdravstveno neosigurana, interesuje me vaše mišljenje ili eventualno da mi preporučite neku privatnu ordinaciju gde bih mogla da obavim pregled.
    Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 12. 06. 2009.
    • Poštovana,
      po opisu se radi o seboreji za koju morate da znate da je stanje na koži koje se povuče i javi ponovo, ima veze sa hormonima, nervozom, masnom i začinjenom hranom. Mikoseb je dobar izbor može se koristiti i duže po uputstvu lekara, kao i sinoderm gel 2 puta dnevno ne duže od 15 dana