Poštovana,
    Moj problem je sledeći - pre godinu dana sam u predelu između grudi osetio strašan svrab i počešao se. Nešto kasnije pojavilo se crvenilo u vidu nekih oivičenih povšina, kao neravnomerni krugovi prečnika ne više od 1 - 2 cm. Pratio sam promenu dva dana i onda je počela da se peruta. Bio sam na pregledu, rađen mi je bris i kako je doktor rekao, nije mikoza i da je to nešto veoma dosadno. Dao mi je krem daktacort da mažem. Jedno vreme se povuklo ali se iznova opet vraća. Rekreativno igram fudbal i ne mogu vam opisati taj nepodnošljiv svrab kada i najmanja kap znoja dođe u dodir sa kožom. Moram da napomenem da imam mačku koja živi sa nama već 11 godina i da je doktor prvo posumnjao da je zbog toga ali se kasnije ispostavilo da ipak nije. Mene interesuje da li biste mi vi na osnovu ovog pisma mogli preporučiti neku mast sličnog, samo šireg spektra dejstva kao što je dactakort ili možda nešto drugo.
    Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 12. 06. 2009.
    • Poštovani,
      u tim predelima se veoma često može javiti i seboreja (ako je bris bio negativan na mikozu) i možete ga tretirati esperson kremom ili sinoderm kremom 2 puta dnevno 7 do 10 dana, promena se povlači (ali seboreja se može ponovo i javiti prevencije nema)