Posle 2004 god. koja je za mene bila jako teška, stresna i tragična 2005 pogađa me još jedna trauma koja se dobro završila ali sam ja psihički pukla, nervoza, visok pritisak/230/130 uspela sam regulisati uvek na vreme lekovima i uz nesebičnu pomoć naših lekara doma zdravlja, no uporedo se kod mene počelo pojavljivati, gušenje, svrab po koži, peckanje očiju, promuklost, bol grla/krajnici su operisani, konstatovano je od strane pulmologa/pošto je sve te tegobe pratila visoka temperatura i bol u plućima da se radi o alergiji na polen i prašinu, dobila sam pumpice; beconase ibecloforta, presing tableta i to je bilo dobro do prošle godine. Prošlog leta mi i pored te terapije nije bilo dobro pa je lekar povrememo intervenisao sa 3-5 inekcija dexsozana, no ovog proleća je situacija još gora i sada posle druge intervencije inekcija lekar mi ja rekao da posle prijema posladnje inekcije dođe pa ću dobiti inekciju/nisam upamtila naziv koju ću primati jadnom mesečno i ona će me štititi od alergena, tako sam ja shvatila, međutim meni se po koži do sada samo po rukama a sada i leđma, stomaku, butinama osipaju plikovi koji bole, svrbe i šire se u dubinu i širinu, dugo to traje, onda pucaju i kraste svrbe i bole a traju po par meseci, probala sam mazati raznim kremama ali nijedna ne daje dugoročan efekat, posle 2- mazanje ranica ne reaguje i ponovo bukne. Kada sam bila na šmirglanju tih i plikova i krasti nisu ništa našli, i izveden je zaključak da ja sebi sama pravim te ranice, uvređena takvim stavom nisam bila više ni kod jednog dermatologa već pokušavam sama pronaći adekvatnu kremu jer sam sigurna da mi koža tako reaguje kao rezultat alergije. Noćas sam imala jake napade gušenja praćene kašljem i kijanjem, dobila sam inekciju detazina, kašalj i gušenje se smirilo i onda su iskočila 2-3 plika, interesuje me da li to moje mišljenje ime kakve logike i po vašem mišljenju koju kremu da koristim
    Hvala

    Odgovoreno: 14. 06. 2009.
    • Poštovani,
      problem je takav da ga nije moguće lečiti samo kremama. Predlog lekara sa injekcijom koja se prima na tri nedelje je dobar (amp. Flosteron ili diprofos npr) i zamenite presing tbl aerius! Ujutru na prazan stomak, pola sata posle toga nemojte jesti, cac 1000mg 1 šumeća tbl. dnevno i amp na tri nedelje
      pozdrav