Dobar dan. Ja imam dva problema koja ne znam kako da resim. Prvi jesu akne na ledjima i ramenima. Cela gornja ledja i ramena su mi prekrivena aknama koje se cesto upale. Prisutan je i svrab. Probala sam razne losione i kreme ali nista nije pomoglo. Cesto ne mogu da spavam normalno zbog toga sto su na takvom mestu. Drugi problem jesu akne na nosu. U ranom pubertetu su mi bas cesto izlazile akne na nosu, verovatno cisticne akne jer su bile pod kozom i bile su veoma upaljene i bolne na dodir. Sada su prestale da mi izbijaju ali sa obe strane nosa ostale su mi neravnine i crvenilo, kao da je nesto pod kozom. Oseti se i na dodir ali uopste ne boli. Vec dugo zelim da se resim toga ali ne znam kako i cime jer cak ni ne znam kako bih to nazvala. Inace t zona mi je masna. Punoo bi mi pomoglo da mi odgovorite. Hvala Vam unapred. 😊

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Poštovana,

      Teško je reći bilo šta bez uvida u Vaš klinički nalaz.
      Savetujem pregled dermatologa i endokrinologa, jer akne u Vašim godinama mogu biti posledica poremećaja hormona.

      Srdačno,

      dr Magdalena Nikolić