Moja cerka ima 12 godina.Pre petnaest dana probudila se,opao joj je veci pramen kose,kao da ga je neko odsekao makazama.Pramen je u prednjem delu glave,u sredisnjem delu cela.Jutros se to opet dogodilo ovaj put pozadi ,u pitanju je manji pramen u zadnjem delu glave.Da li je to zbog stresa i karantina ili je mozda nesto ozbiljnije?

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Poštovana

      Ovakvo opadanje kose se naziva Alopecia areata.

      Savetujem pregled nadležnog dermatologa kada budete bili u mogućnosti, a da do tada ne koristite samoinicijativno nikakve medicinske preparate. Uzrok može biti ili hronični stres, ili akutni stresni dogadjaj.

      Srdačno,

      dr Magdalena Nikolić