Poštovani,

    već gotovo 2 mjeseca se borim sa izrazitom zategnutošću kože lica. Sumnjam da je u pitanju oštećen površinski sloj kože i da koža ne može žadržati vlažnost. Naime, u periodu kada mi se javio problem kožu sam tretirala pilinzima više nego što je preporučeno, svaki dan ili svaki drugi dan. Kada mi se javila zategnutost, potražila sam savjete na internetu i pridržavala sam se toga da piling u potpunosti izbacim i da ne koristim jake sapune ili sredstva za čišćenje. Lice sam mazala kremama, serumima, prirodnim maskama svakih nekoliko sati jer je zategnutost manja kada lice hidriram. Međutim, problem ne jenjava iako sam trebala osjetiti poboljšanje već za nekoliko sedmica.. Pojavile su mi se bore ispod oćiju gdje je koža najtanja, ali i ostatak lica čudno izgleda, kao da ima neke mikro bore. Napominjem da imam 20 godina. Da li su te bore privremene zbog zategnutosti? Izrazito sam zabrinuta i konstantno imam osjećaj nelagode na licu. Da li mi možete pomoći? Unaprijed hvala.

    Srdačan pozdrav, Nejra H.

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Poštovana,

      Savetujem pregled nadležnog dermatologa kako bi se postavila dijagnoza, jer je teško bez vizualne slike postaviti dijagnozu i bilo šta dalje reći.

      Srdačno,

      dr Magdalena Nikolić