Molim vas kazite mi da li postoji neki lek za akne vulgaris?imam 25 godina i pocelo je par godina ali sad je bas strasno i ne znam vise sta da probam,hvala unapred

    Odgovoreno: 11. 04. 2020.
    • Poštovani,

      u kućnim uslovima možete probati sa:

      1. acnefug oxid wash 2x dnevno, potrebno da ostavite par minuta da deluje pa potom isperete

      2. klindamicin losion ili gel, takođe 2x dnevno, nakon prvog koraka.

      Potrebna je pravilna higijena lica, i regija zahvaćenim aknama, topla voda i sapun čija je pH vrednost 5,5.

      Kada prođe vanredno stanje, savetujem pregled dermatologa, da ukoliko postoji indikacija probate sa sistemskom-oralnom terapijom retinoidima ili antibiotikom.

      Srdačno,

      dr Magdalena Nikolić