Pozdrav,javljam se zbog problema sa sitnim bubuljicama na licu, s tim da na jednom obrazu imam više te prsima i leđima, koje imam već 5 mjeseci ali su se u zadnje vrijeme pogoršale. Zbog trenutne situacije ne mogu otići dermatologu pa bi Vas zamolila za neki savjet sta za sada da uradim dok se stanje ne stabilizuje . Inače imam suhu kožu i radim u bolnici, pa ne znam jeli moguće da zbog opisa posla imam to. Prilažem vam fotografije Zahvaljujem unaprijed, lp

    Odgovoreno: 02. 04. 2020.
    • Poštovana,

      do stabilizacije stanja što se tiče epidemije, možete koristiti sledeće:

      1. Aknefug oxid wash- ostaviti da deluje 2-3 minuta, potom isprati.

      2, Klindamicin losion ili gel nakon prvog koraka.

      Ovo možete praktikovati 2x dnevno.

      Preporučuje se akomedogena kozmetika - kreme i šminka ukoliko korisitite. Takođe, ukoliko ste u mogućnosti možete koristiti sapun čija pH vrednost iznosi 5.5. Nemojte sami pritiskati lice, možete napraviti problem. Ukoliko se stvori i neka bubuljica, na nju možete mazati Stanicid krem 2x dnevno.

      Srdačno,

      dr Magdalena Nikolić