Postovani, Potreban mi je vas savet jer zbog trenutne situacije nismo u mogucnosti da dodjemo do dermatologa. Naime moj sin vec 3 nedelje ima neku vrstu infekcije usana. Prve nedelje sam mislila da je ispucala gornja usna, ali posto nije proslo stanje se pogorsalo gornja usna ima zadebljanja i ispucala je i iznad gornje usne takodje. Ne znam sta bih migla da mu mazem?

    Odgovoreno: 01. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Savetuje se pravilna higijena - pranje toplom vodom i sapunom, nakon toga na usne i na kožu oko usana Stanicid mast, 2-3 x dnevno narednih 10-14x dana. Ukoliko ovo ne pomogne, potrebno je javiti se nadležnom dermatologu radi sprovođenja sistemske terapije.

      Pozdrav

      dr M. Nikolić