Poštovanje imam 32 godine Na nožnom prstu palcu odozdole pojavila mi se tačkica crna ispod kože koja je počela da bocka nakon par meseci. Mislio sam da mi se nešto ubolo na kupanju (kamenčić, staklo, metal) pa sam pokušao da izvadim. Otkrio sam da je to podkožna bradavica koju sam naravno raščačkao kao veoma zainteresovan. Uz sve mere opreza dezinfekcije, zaštite i sl. meni ta ranica ne može da zarasti već mesec dana. Rana nije inficirana ali me često peče jako uglavnom kada idem dosta pešaka ili nažuljam taj palac od stojanja. U toj ranici je lisnata koža a okolo spolja suvi krajevi. Mazao sam i neku mast antibiotsku ali ne pomaže ništa. Promene u vidu boje na koži nema. Ispupčenje je veoma malo na delu oko rane. Često osetim peckanje u nervni završecima istog prsta, tu u kraju prsta ispod nokta, ako to ima neke veze. Šta bi trebao da radim, s'obzirom da je vanredno stanje i doktori izbegavaju pacijente sa ovakvim sitnicama.? Na slici je crvenkasta ranica od povidon joda. I da ranica je oko 6mm a bolno mesto je oko 10mm

    Odgovoreno: 01. 04. 2020.
    • Poštovani,

      potrebno je javiti se nadležnom dermatologu kada aktuelna epidemiološka situacija u našoj zemlji prođe.

      Do tada, održavati adekvatnu ličnu higijenu.

      Hvala što ostajete kod kuće.

      Pozdrav

      dr M. NIkolić