Postovani, pre nekoliko meseci su mi se pojavile ove tufne po nogama i sakama. Na nogama se povuku same nakon nekih mesec dana, ali izlaze ponovo nove na durgom mesu. Jako me svrbe.

    Odgovoreno: 01. 04. 2020.
    • Poštovani,

      U pitanju je verovatno gljivična infekcija kože.

      Možete koristiti Canesten krem 2-3x dnevno, mazati samo promene narednih 14 dana.

      Ukoliko je svrab neizdrživ, Xyzal tbl a 5mg 2x1.

      Savetuje se pravilna lična i opšta higijena, kao i izbegavanje kontakta sa kućnim ljubimcima ukoliko ih imate, jer ovu infekciju mogu prenositi kućni ljubimci.

      Ukoliko se promene ne povuku nakon terapije, potrebno je javiti se nadležnom dermatologu kada aktuelna epidemiološka situacija u našoj zemlji prođe.

      Hvala što ostajete kod kuće!

      Pozdrav

      dr M. Nikolić